sobota, 15 czerwca 2013

Raz na ludowo.

Kombinując z wydrukami atramentowymi wpadłam na pomysł stworzenia chustecznika do salonu. Konieczny był ciemny brąz, a motyw koronki tak ściśle związany z naszym zakątkiem Polski był dopełnieniem. Wydruk zabezpieczyłam lakierem do włosów i zdało to egzamin - nic nie rozmyło się podczas klejenia i lakierowania, a chustecznik cieszy teraz moje oko.


środa, 5 czerwca 2013

Kolekcja.

Dziś kilka słów o mojej kolekcji materiałów do decu.
Ostatnio zakupiłam kilka nowości do przetestowania - papier do decu, serwetkę ryżową, medium do transferów laserowych, perły w płynie i grunt. Najbardziej cieszy mnie medium do transferów, którego używam teraz każdego dnia ;) W pracy mamy laserówkę, więc stosik wydruków już jest :)

Zakupiłam też pudełka na wino - projekt na wesele w rodzinie się robi, podobno fajnie wychodzi, ale będę się nim chwaliła dopiero po weselu ;)

To moje (prawie) całe zbiory. I wciąż niedosyt - ryżowców, farb, pędzli, serwetek i przede wszystkim drewna! Pudełek, zawieszek... Człowiek ma chęć tworzyć i tworzyć :D Zabrałam się za recykling puszek i słoików, na razie gotowy mam słoiczek na słodycze, puszka się robi, robi się też coś specjalnego dla Specjalnej Osoby ;) a kolejka przedmiotów do ozdobienia rośnie. Ostatnio buszowałam w piwnicy Rodziców, wybierając co fajniejsze butelki, puszki i słoiki. Decoupage jest fantastyczną zabawą, można tchnąć nowe życie w stare przedmioty :)

poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Lampion.

 Co można stworzyć ze szklanki po nutelli?
Lampion.
Zainspirowana pracami znalezionymi w sieci postanowiłam spróbować swoich sił w tworzeniu lampionów. Kupiłam kiedyś papier ryżowy, choć idealny to on nie jest, do prób nadaje się idealnie. Przeszukując szafki znalazłam jedną jedyną szklankę po nutelli i wydała mi się ona idealna na pierwszy, testowy lampion. Serwetki z motywem krokusa idealnie wpasowały się w termin wiosenno - wielkanocny i myślę, że jak na pierwszy lampion to nie jest źle ;)