W wolnej chwili.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Lampy i lampiony. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Lampy i lampiony. Pokaż wszystkie posty
wtorek, 27 marca 2018
niedziela, 5 listopada 2017
niedziela, 16 lipca 2017
Lampiony.
Witajcie!
To, że mnie tu nie ma, nie znaczy że niczego nie tworzę. Dłubię, ale idzie mi to strasznie wolno.
Dziś do pokazania mam dwa lampioniki ze słoików. Bardzo lubię je robić :)
To, że mnie tu nie ma, nie znaczy że niczego nie tworzę. Dłubię, ale idzie mi to strasznie wolno.
Dziś do pokazania mam dwa lampioniki ze słoików. Bardzo lubię je robić :)
Etykiety:
Decoupage,
Lampy i lampiony,
Rękodzieło,
Słoiki
sobota, 17 grudnia 2016
Świąteczny lampion.
Etykiety:
Decoupage,
Dekoracje,
Lampy i lampiony,
Rękodzieło,
Słoiki,
Świeczniki,
Święta
poniedziałek, 2 maja 2016
W niebieskościach.
Dalsze zaległości, dobrze byloby to już popublikować i ruszyć z czymś nowym, motywacja taka ;)
Jeden z moich ulubionych motywów serwetkowych.
I nie trzeba kombinować, piękno samo w sobie :)
Jeden z moich ulubionych motywów serwetkowych.
I nie trzeba kombinować, piękno samo w sobie :)
Etykiety:
Decoupage,
Dekoracje,
Lampy i lampiony,
Rękodzieło,
Słoiki,
Świece,
Świeczniki
środa, 23 grudnia 2015
Kochani!
Ze szczerego serca w ten piękny czas,
gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas,
życzę miłości, bez trosk i złości, pokoju na świecie
i wszystkiego czego tylko zapragniecie,
niech Wam się spełni, i radości doda i niech będzie biało,
żeby się szczęście zawsze do nas uśmiechało!
gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas,
życzę miłości, bez trosk i złości, pokoju na świecie
i wszystkiego czego tylko zapragniecie,
niech Wam się spełni, i radości doda i niech będzie biało,
żeby się szczęście zawsze do nas uśmiechało!
Etykiety:
Decoupage,
Lampy i lampiony,
Rękodzieło,
Słoiki,
Święta
wtorek, 8 grudnia 2015
Mikołajki. I inne radości.
Witajcie!
Jak w latach poprzednich, wzięłam udział w Mikołajkowej Wymiance u Edyty.
Moim Mikołajem była Joanna z bloga Aśkowe (po)twory.
Jak widzicie, same radości w paczuszce :) Nawet Synuś się załapał :) Dziękujemy!
Ja zaś wysyłałam paczuszkę do Teresy. Teresa oczekiwała niespodzianki, więc do paczuszek trafiły przydasie, słodkości, coś do picia i dekupażowy lampionik ze słoika :)
A jeszcze przed mikolajkami przyleciały do mnie dwie paczuszki :)
W górnej części pudełka niespodzianka od Teresy - dziękuję!
W dolnej zaś wygrana w candy u Wandy. Mnóstwo cudowności! Dziękuję!!
No a wczoraj przyleciała nagroda od Oli, za odgadnięcie ilości scrapków w jej zabawie :)
Jak w latach poprzednich, wzięłam udział w Mikołajkowej Wymiance u Edyty.
Moim Mikołajem była Joanna z bloga Aśkowe (po)twory.
Jak widzicie, same radości w paczuszce :) Nawet Synuś się załapał :) Dziękujemy!
Ja zaś wysyłałam paczuszkę do Teresy. Teresa oczekiwała niespodzianki, więc do paczuszek trafiły przydasie, słodkości, coś do picia i dekupażowy lampionik ze słoika :)
A jeszcze przed mikolajkami przyleciały do mnie dwie paczuszki :)
W górnej części pudełka niespodzianka od Teresy - dziękuję!
W dolnej zaś wygrana w candy u Wandy. Mnóstwo cudowności! Dziękuję!!
No a wczoraj przyleciała nagroda od Oli, za odgadnięcie ilości scrapków w jej zabawie :)
Etykiety:
Eko-Deco,
Kartki,
Lampy i lampiony,
Rękodzieło,
Słoiki,
Święta,
Wymianka
wtorek, 3 listopada 2015
Lampion.
Słoiki to wdzięczny materiał na lampiony - wystarczy znaleźć taki w nietypowym kształcie i już mamy coś pięknego :)
Jeszcze tylko papier ryżowy, resztki ludowej serwetki, spękacz na próbę i sznurek.
Jeszcze tylko papier ryżowy, resztki ludowej serwetki, spękacz na próbę i sznurek.
Etykiety:
Decoupage,
Lampy i lampiony,
Rękodzieło,
Słoiki,
Świeczniki
niedziela, 23 sierpnia 2015
"Chciałem być marynarzem..."
Ok. Nie miałam takich marzeń, ale klimaty morskie w lecie jakoś tak same się nasuwają :)
Szybka metamorfoza słoika, czyli mam kolejny lampion :)
Papier ryżowy + motywy serwetkowe. No i kropeczki! :) Gwint owinięty sznurkiem i pobielony, choć jakoś tak słabo wyszło. No i kotwica! Także na sznurku, pociągniętym na czerwono. Jest luźna, więc można ją dowolnie przekręcić albo nawet zdjąć.
Lampion zgłaszam do zabawy kolory lipca Art - Piaskownicy
Etykiety:
Decoupage,
Eko-Deco,
Lampy i lampiony,
Rękodzieło,
Słoiki
środa, 6 maja 2015
Delikatność.
W ramach porządków w obroty wzięłam słoik.
Powstał z niego kolejny lampion, tym razem przyozdobiony motywem na papierze ryżowym.
Delikatne tulipany i lawenda, zwieńczone koronkowym wykończeniem.
Czyż nie jest romantycznie?
:)
Etykiety:
Decoupage,
Lampy i lampiony,
Rękodzieło,
Słoiki
poniedziałek, 24 listopada 2014
DIY - świąteczny lampion ze słoika.
Na blogu Skrzydlata Chatka odbywa się konkurs "Creative Christmas 2014.
Powiem szczerze - kusił mnie długo, ale nie miałam pomysłu - no bo co ja ciekawego mogę zaproponować czytelnikom naszych blogów do zrobienia samodzielnie na święta? Po fali Waszych pozytywnych komentarzy pod postem z lampionem postanowiłam, że tak - to właśnie lampion mogę Wam zaproponować. Jego wykonanie jest dość proste, a użyte materiały praktycznie wszyscy rękodzielnicy mają w domu ;)
Zapraszam Was zatem na kurs "Lampion ze słoika" :)
Czego potrzebujecie?
Przede wszystkim słoika - takiego, aby można było swobodnie włożyć do niego świecę bądź tealight'a.
Ponadto:
papier ryżowy
klej - wikol, magic bądź klej do decu -ważne, aby po wyschnięciu był przezroczysty
papierowa serwetka z wybranym motywem
pędzel - najwygodniejszy jest szeroki
pasta strukturalna, sznurek jutowy bądź inne ozdoby i lakier do zabezpieczenia

Umyty i osuszony słoik posmarujcie klejem
i po kawałku przyklejajcie papier ryżowy,
w razie potrzeby posmarujcie też klejem papier z wierzchu.
Po oklejeniu całego słoika (oprócz dna) pozostawcie go do wyschnięcia.

Serwetkę należy rozdzielić tak, aby uzyskać jedną warstwę - tę z motywem.
Motyw wydzieramy lub wycinamy z serwetki - ja pomagam sobie cienkim pędzelkiem zamoczonym w wodzie. Obrysowuję nim kontury motywu i z łatwością go wydzieram.
Papier po wyschnięciu (u mnie na spokojnie schnął całą noc) staje się z mlecznego na bardziej przezroczysty - daje to świetny efekt przy zapalonej świecy.
Nanosimy na lampion odrobinę kleju i przykładamy motyw z serwetki, po czym całość smarujemy klejem tak, aby motyw przykleił się dokładnie. Szeroki pędzel ułatwia klejenie - kilka pociągnięć i gotowe, unikamy w ten sposób pęcherzyków powietrza i zmarszczek.
Po podeschnięciu lampionu ozdabiamy zamknięcie słoika. Można to zrobić za pomocą pasty strukturalnej,
tak, jak zrobiłam to ja, lub owinąć sznurkiem, koronką, rafią.
Do ozdoby wykorzystałam też pomalowaną na złoto gwiazdkę z Eko-Deco.
Całość można polakierować dla poprawienia trwałości.
I już. Świąteczny lampion gotowy. Teraz tylko włożyć świeczkę i cieszyć się urokliwym światłem.
Tak, zdjęcie zapalonego lampionu też pokażę - ale musicie poczekać, aż się ściemni :)
Uff. To mój pierwszy kurs, nie wiem czy wszystko dobrze objaśniłam, ale mam nadzieję, że zachęcę Was tym do samodzielnego podjęcia tego wyzwania.
Zapraszam Was też do wzięcia udziału w konkursie :)
A tak to wygląda o zmroku :)
Etykiety:
Decoupage,
Dekoracje,
DIY,
Eko-Deco,
Kurs,
Lampy i lampiony,
Rękodzieło,
Święta
środa, 19 listopada 2014
Świąteczny lampion.
Witajcie!
Dziś do pokazania mam lampion ze słoika. Znów skorzystałam z papieru ryżowego oraz pięknego motywu serwetkowego - myślę, że taki lampion idealnie rozświetli świąteczne wieczory.
Etykiety:
Decoupage,
Dekoracje,
Lampy i lampiony,
Rękodzieło,
Słoiki,
Święta
Subskrybuj:
Posty (Atom)













































