środa, 26 listopada 2014

Bombki znów.

Witajcie!
Kolejne bombki mam do pokazania. 





Muszę przyspieszyć prace w pracowni, bo czas zaczął mi tak jakoś bardziej uciekać ;)
W poprzednim wpisie pojawiły się zdjęcia lampionu o zmroku - zapraszam do obejrzenia :)

poniedziałek, 24 listopada 2014

DIY - świąteczny lampion ze słoika.

Na blogu Skrzydlata Chatka odbywa się konkurs  "Creative Christmas 2014. 
 Powiem szczerze - kusił mnie długo, ale nie miałam pomysłu - no bo co ja ciekawego mogę zaproponować czytelnikom naszych blogów do zrobienia samodzielnie na święta? Po fali Waszych pozytywnych komentarzy pod postem z lampionem postanowiłam, że tak - to właśnie lampion mogę Wam zaproponować. Jego wykonanie jest dość proste, a użyte materiały praktycznie wszyscy rękodzielnicy mają w domu ;)

Zapraszam Was zatem na kurs "Lampion ze słoika" :)


Czego potrzebujecie?
 Przede wszystkim słoika - takiego, aby można było swobodnie włożyć do niego świecę bądź tealight'a. 
Ponadto:
papier ryżowy
klej - wikol, magic bądź klej do decu -ważne, aby po wyschnięciu był przezroczysty
papierowa serwetka z wybranym motywem
pędzel - najwygodniejszy jest szeroki
pasta strukturalna, sznurek jutowy bądź inne ozdoby i lakier do zabezpieczenia


Umyty i osuszony słoik posmarujcie klejem 


i po kawałku przyklejajcie papier ryżowy,


w razie potrzeby posmarujcie też  klejem papier z wierzchu.




Po oklejeniu całego słoika (oprócz dna) pozostawcie go do wyschnięcia. 


 

Serwetkę należy rozdzielić tak, aby uzyskać jedną warstwę - tę z motywem. 


Motyw wydzieramy lub wycinamy z serwetki - ja pomagam sobie cienkim pędzelkiem zamoczonym w wodzie. Obrysowuję nim kontury motywu i z łatwością go wydzieram.


Papier po wyschnięciu (u mnie na spokojnie schnął całą noc) staje się z mlecznego na bardziej przezroczysty - daje to świetny efekt przy zapalonej świecy.


Nanosimy na lampion odrobinę kleju i przykładamy motyw z serwetki, po czym całość smarujemy klejem tak, aby motyw przykleił się dokładnie. Szeroki pędzel ułatwia klejenie - kilka pociągnięć i gotowe, unikamy w ten sposób pęcherzyków powietrza i zmarszczek.


Po podeschnięciu lampionu ozdabiamy zamknięcie słoika. Można to zrobić za pomocą pasty strukturalnej,


tak, jak zrobiłam to ja, lub owinąć sznurkiem, koronką, rafią. 


 Do ozdoby wykorzystałam też pomalowaną na złoto gwiazdkę z Eko-Deco.
Całość można polakierować dla poprawienia trwałości. 


I już. Świąteczny lampion gotowy. Teraz tylko włożyć świeczkę i cieszyć się urokliwym światłem.


Tak, zdjęcie zapalonego lampionu też pokażę - ale musicie poczekać, aż się ściemni :)
Uff. To mój pierwszy kurs, nie wiem czy wszystko dobrze objaśniłam, ale mam nadzieję, że zachęcę Was tym do samodzielnego podjęcia tego wyzwania.
Zapraszam Was też do wzięcia udziału w konkursie :)



http://skrzydlatachatkaaj.blogspot.com/2014/11/konkurs-diy-creative-christmas-2014.html

A tak to wygląda o zmroku :)
 


środa, 19 listopada 2014

Świąteczny lampion.

Witajcie!
Dziś do pokazania mam lampion ze słoika. Znów skorzystałam z papieru ryżowego oraz pięknego motywu serwetkowego - myślę, że taki lampion idealnie rozświetli świąteczne wieczory.