Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Zawieszki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Zawieszki. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 14 listopada 2017

Wymianka parakulinarna

Ha!
Coś tam jednak robię!
Wzięłam udział w wymiance u Hubki.
Zapraszam na obejrzenie efektów :)

Moja paczka leciała do Akrimeks.
W środku słoiki, przepiśnik - segregator, tabliczka z wieszaczkiem (odrobina różu, mam nadzieję, że nie wadzi :) ), magnes, ściereczka, herbatka, czekoladka i oczywiście kartka :D


 Co do przyprawy do wieprzowiny - robię sobie sama mieszanki przypraw - patrzę na składniki na opakowaniach np Prymat, Kamis, i daję to samo - zwykle po łyżeczce. Oczywiście przez to proporcje są inne niż te paczkowe, ale nam smakuje.








 I całość paczki :)

A oto co otrzymałam od Akrimeks :) - zdjęcia częściowo pożyczone z jej bloga, bo moje wyszły koszmarnie :P





Przepyszne sałatki, przyprawnik zakosiła mi Mama, bo się jej spodobał, i przepiśnik na przetwory - jedna fotka ze środka:

słoiki pięknie ozdobione :) a sałatki już zjedzone :D



Bardzo dziękuję za wspólną zabawę!!


Przy okazji zaktualizowałam sobie metryczkę wymiankową - w sumie niewiele się zmieniło, ale pisałam ją ponad 2 lata temu, więc aktualizacja nie była złym pomysłem :P

sobota, 19 sierpnia 2017

Deseczka - zawieszka.

Zostałam poproszona o wykonanie dekoracyjnej deseczki do zawieszenia.
Cytat wskazała osoba zamawiająca. Deseczka ma być ozdobą w nowym domu.



Prosto. Serwetka, transfer odbijany - dawno nie robiłam i trochę się "rozjechał".
Deseczka ma wymiary 26x14cm, jest bardzo zgrabna.


Z wiadomości aktualnych - zabawa karteczkowa wakacyjna trwa, pierwsze pocztówki do mnie przyleciały, za co serdecznie Wam dziękuję, i przypominam że nadal można dołączyć - w pasku bocznym banerek :)

wtorek, 20 września 2016

Jesienny liść.

Za każdym razem, jak obiecuję sobie i Wam powrót, życie wciąga mnie w swą spiralę i czasu na bloga brak.
Tworzyć coś tam po trochu tworzę, dziś pokazać chcę tag, który zawisł jako ozdobna zawieszka do jesiennego upominku. Bo jesień tuż za progiem, ostatnie zimne dni wyraźnie dają znać, że lato już na finiszu...

Dominującym motywem tagu jest gałąź z liśćmi - wydarta z papieru Magicznej Kartki, z kolekcji Wspomnienia. Bazę (papierową metkę od ubrania) również okleiłam tym papierem.
Dorzuciłam napis z pasków UHK i pokryłam go glossy akcentem, do tego parę cyrkonii i sklejkowy scrapek - jeż.




Tag zgłaszam na zabawę Magicznej Kartki z paletą barw

http://magicznakartka.blogspot.com/2016/09/wyzwanie-wrzesniowe-jesienna-paleta-barw.html

środa, 31 sierpnia 2016

Serduszkowa zawieszka.

Próbuję nadrobić zaległości na Waszych blogach, może kiedyś mi się uda :)
Wkrótce podzielę się z Wami opinią o nosidełku Zaffiro, zostaliśmy z Tomikiem ambasadorami firmy :)

Znalazłam zdjęcie serduszka, które było dodatkową ozdobą ślubnego winka.
Sklejkowe serce, pogessowane przez szablon, na to farba i pozłota.


wtorek, 9 czerwca 2015

It's a kind of magic.

Kolejny miesiąc z wymianką z cytatem w tle za nami. W maju w swoje prace mieliśmy wpleść nieco magii.
Stworzyłam składaną kartkę z jednorożcem, wnętrze wypełniłam kolejnymi cytatami, dekorami ze sklejki i tektury, i cekinowymi gwiazdkami.




Wszystkie dekory pochodzą z Eko-Deco.

Moim wymiankowym dodatkiem była zawieszka z jednorożcem.
Jednorożec sam w sobie jest magiczny - powstał z konika na biegunach z Eko-Deco ;)



 Moją parą była Kinga z bloga Moje małe decupage.
Dostałam pomysłową kartkę - królika w kapeluszu :D

 oraz parę przyjemności ;)
 Ciekawe, co nas będzie inspirowało w czerwcu... :)

sobota, 30 maja 2015

Różany ślub.

Uwielbiam robić ślubne skrzynki na wino. To zawsze niepowtarzalna pamiątka dla Pary Młodej.
Za godzinę na ślubnym kobiercu staną Sylwia i Antoś, przyjaciele mojej Kuzynki. Zostałam poproszona o wykonanie skrzyneczki i kartki, dziś pokażę Wam prace decoupage.



Skrzyneczka została zagruntowana, pomalowana na biało i kremowo, maźnęłam ją też pozłotą. Na to wszystko naklejone serwetkowe różyczki i serducho, a transferem odciskanym naniosłam napisy - musiałam skorzystać z wydruku z innej drukarki, stąd inna jakość napisów - są mniej wyraźne. Wnętrze zabejcowane na brąz.




Powyższą pracę zgłaszam na wyzwanie Szuflady - Ślub wg Jane Austen

http://szuflada-szuflada.blogspot.com/2015/05/otworz-szuflade-slub-wedug-jane-austen_15.html


Do skrzyneczki dorobiłam jeszcze zawieszkę prezentową z serduszka od Eko-Deco.


Mam nadzieję, że Młoda Para będzie zadowolona z takiej pamiątki tego wyjątkowego dnia :)

wtorek, 7 kwietnia 2015

Ptaszki na uwięzi.

Witajcie!
Wiosna w kalendarzu, a za oknem już od czwartku mamy śnieg! Ciężko się z tym pogodzić, ale z pogodą nikt nie wygra ;)
 Tak właśnie było w piątek!

Wiosnę jednak przywołujemy na wszelkie sposoby, ja zrobiłam sobie do domu zawieszkę - girlandę z ptaszkami.



A tak to wygląda w miejscu docelowym :)

Ptaszki pochodzą z Eko-Deco. 1,2. Dowierciłam sobie tylko dolne otwory, żeby móc przewlec tasiemkę.
Ozdobne kwiatuszki również mam z Eko-Deco. Przydają się nie tylko do kartek ;)

środa, 1 października 2014

Poleciały w świat.

Dzień dobry!
Słoneczna pogoda jest już historią - dziś od rana pada, jest ponuro i szaro. Smutno tak jakoś. Kubek gorącej czekolady trochę poprawia sytuację :)

Moje przesyłki związane z rozdawajką są już u zwyciężczyń, więc czas uchylić rąbka tajemnicy - takie oto tworki poszły w świat.

Kuferek w srebrzystościach.




Magnesy na lodówkę - pierwszy z transferem na medium, drugi z transferem "mechanicznym", podpatrzonym na  DecuStyle.

Nie mogło zabraknąć zakładek do książek.


I serduszkowa zawieszka.